2-napos Sajó vízitúra (Ónod-Sajóörös, Sajóörös-***)
Választhatóan 1-, vagy 2-napos Sajó kenutúra.
A Sajó egy izgalmas folyó, "hard core" vízitúrásoknak nem szabad kihagyni. Az első nap Ónod - Sajóörös (18 km) jó kis sodrással, a beakadt fák miatt izgalmas mederrel, a második túranapon pedig Sajóöröstől - amíg jólesik, (pl. Kesznyétenig 6-10 km, attól függően, hogy beevezünk-e és ha igen mennyit a Hernádba) vagy a Tisza-Sajó torkolatig (15 km) vagy Tiszaújvárosig (22 km). Tehát a 2. túranapi táv tőletek függ.
Nulladik napi érkezés? Találkozás, logisztika
Nem kötelező, de lehet, ill. érdemes a nulladik napon jönni, különösen, ha távolról, mondjuk a Mura mellől jöttök vagy székelyudvarhelyi a csapat.
Kezdőknek a Sajó vízitúra előtt betanítás
A Sajós evezés előtt más helyszíneink valamelyikén is szívesen (és ingyen) megtanítunk kenuzni. Szakmailag felkészülten, türelemmel tanítjuk meg, hogy hogyan kell a kenut irányítani. Mivel a Sajó már kicsit nagyobb víz idején is "kemény", úgy biztonságos, ha már a Sajó partjára is eleve rutinnal érkezel és itt már csak újra gyakorolni kell. Amikor nem túrát vezetünk, tanárok, trénerek, felnőttképzési szakértők vagyunk. Ha nem tudunk más helyszínen megtanítani, akkor mindenképpen a nulladik napon, vagy "korán" kell jönni, hogy legyen elég idő a betanulásra és a (sokszori) gyakorlásra.
1. napi Sajó kenutúra: Ónod - Sajóörös vízitúra (18 km)
Azokkal, akik már a nulladik nap befutnak, a nulladik napon megejtjük / megejtettük a kenuzás tanulását és gyakorlását, majd a túra napján egy kicsit logisztikázunk. Amiben fontos, hogy honnan jön a T. csapat. Mindenesetre a logisztika lényege az, hogy vagy minden kocsi vagy több kocsi már lesz Sajóörösön addigra, amikor kenukkal odaérünk.
A napi tájékoztató, wc, naptejezés, vízitúra előtti bemelegítés, ismételt gyakorlás .... és a vízre szállás után jönnek az izgalmak. Bedőlt és beakadt fákat fogunk kerülni, szinte sajnáljuk majd, hogy a Hernád-Sajó torkolat után kiszélesedő folyón már alig termel nekünk a vízitúra adrenalint...Azért a körömi és a girincsi kompok kötele odafigyelést igényel. Sajóörösön még ki kell szállnunk, ami annyira nem lesz egyszerű, mivel a part nem túl alacsony és érdekes szögben áll a vízhez képest. Kicsit olyan, mintha a Grand Canyon a függőleges falak között szeretnél kiszállni, de látunk esélyt arra, hogy meg fogjuk oldani. Ha a partocska tetejére hágunk, újfent örvendezünk, hogy a kocsikat már délelőtt idehoztuk.
Szállás Sajóörös közelében igény szerint
a) vendégszobák, panziók, apartmanok
b) a sátrasok az éjszakát a sajóörösi fövenyen is tölthetik, de érdemes éjszakai őrséget állítani, mivel Sajóörös közbiztonságice mégsem a Lappföld
Vacsora: egyeztetjük....
2. napi Sajó-túra: Sajóörös - Ameddig kéritek (pl. Tiszaújváros (22 km, úgy, hogy a Sajó-Tisza torkolat után a Tiszára fordulunk, vagy éppen Kesznyétenig 6-7-8-9-10 km, vagy a Tisza-Sajó torkolatig 15 km)
9-kor logisztikázunk, minél több autót a célba telepítünk, és a sofőrök a lehető legkevesebb autóval visszajönnek a kenutúra mai starthelyére.
Az immár szokásos reggeli tájékoztató, wc, naptejezés, bemelegítés után 10:00-kor vízre szállunk és újabb szenzációs szakaszon evezgetünk. Addig megyünk, ameddig kéritek. Lehet nagyon lazára venni a figurát, és Kesznyétenig 6-7-8-9-10 km-es levezető túrát tenni.
Kesznyéten mellett megcsinálhatjuk, hogy kicsit/valamennyit beevezünk a Hernád-csatornába, és/vagy beevezünk a Takta-Sajó torkolattól egy kicsit a Taktába is.
Vagy evezgethetünk a Sajó és a Tisza torkolatáig, ami egy 15 km-es túrácska. Kesznyéten után a Sajó egy übernyugis, végtelenül békés, mindkét oldalán egész tisztességesen széles erdősávval kísért folyóvá változik. Mivel immár a Hernád teljes vízhozama és a Takta is benne van, a torkolatnál a vízhozama átlagosan 50-60 m3 körüli. Egyáltalán nem kicsi. A mai, kiszáradt világban a Tisza Tiszabecsnél nem ritkán már csak 30 köbméter körüli vízhozamot "produkál" (ami persze áradáskor lehet 1200 m3 vagy több is, vagyis 40-szeres, de ettől most vonatkoztassunk el, szóval egy átlagos nyári napon a Tisza Tiszabecsnél lehet, hogy kisebb mint itt a Sajó. Így aztán a Sajó nem is annyira "kistestvér".
Hívj, +3620934760, minden kérdésre szívesen válaszolunk, továbbá a Sajó kenutúra tervezett időpontja függvényében mondjuk (és term. e-mailben át is küldjük) a túradíj összegét, amely minden Sajó kenutúránk esetén az adott időpontra, létszámra adott ajánlat
Jelentkezés a Sajó vízitúrára:
1. Egyeztetés, kérjük hívj/hívjon: + 36209342760
Fontos a létszám, az időpont és időtartam, hogy vonattal vagy kocsival jöttök és különösen az, hogy mennyire tapasztalt vízitúrázókból áll-e társaság?
Amit még tudnunk kell: darázscsípés-allergia epilepszia, hogy (mondjuk) 3 ember egy nappal korábban megy el, ha nem is milligramm és milliméter pontossággal, de a testsúlyok és magasságok, különösen ha az "Elemér" 232 centi magas vagy erősebb testalkatú.
2. Jelentkezési lap kitöltése és visszaküldése
A honlapon megtalálható tudnivalók, a részvételi, ill. általános szerződési feltételek elolvasása után és elfogadása esetén kérjük a jelentkezési lap kitöltését, majd a a tiszatura_vizitura@yahoo.com e-mail címre kérjük egy e-mail csatolmányaként visszaküldeni a kitöltött jelentkezési lapot.
3. A Hernád kenutúra visszaigazolása
Az elfogadott jelentkezéseket visszaigazoljuk
4. A visszaigazolást követő 48 órán belül kérjük a vízitúra díjának utalását.
Kérjük, hogy kizárólag visszaigazolt kenutúra díját utaljátok / utald, utalja/utalják.
Az utaláshoz az adatok:
Kedvezményezett: MediaComm Kft.
A számlaszám: 12001008-00106900-00100007
A banki utalás során a közlemény rovatba kérjük a vízitúrára jelentkező számlázási címét irányítószámmal, a kenutúra időpontját (hónap, kezdőnap és utolsó nap) valamint beírni azt, hogy "Sajó kenutúra" vagy "Sajó vízitúra".
Pl. 2112 Veresegyház, Petőfi u. 4. 2026. június 15-16. Sajó vízitúra